• Konkurs plastyczny ,, Palma wielkanocna"

          • W naszej szkole odbył się świąteczny konkurs skierowany do Rodziców i uczniów klas 0-3. Rodzice ze swoimi dziećmi wykonały Palmę wielkanocną. Rodziny wykazały sie dużą kreatywnością i pomysłowością. Prace były bardzo różnorodne i ciekawe. Możemy podziwiać je na szkolnej wystawie. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy Rodzicom i uczniom za wielkie zaangażowanie.

          • Warsztaty Wielkanocne

          • Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tej okazji Rodzice dzieci z klasy 0 „b” wzięli czynny udział w warsztatach plastycznych o tematyce Świąt Wielkanocy. Dzięki warsztatom dzieci mogły pochwalić się przed Rodzicami efektami swojej twórczej pracy. Był to czas na spędzenie ze sobą kilku chwil i zacieśnienie relacji rodzinnych oraz wychowawczych. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

          • Wycieczka do gospodarstwa hodowlanego

          • W piątek 24 marca klasa 0a wybrała się do gospodarza w celu obserwowania życia na wsi. Dzieci miały możliwość kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Przedszkolaki brały udział w zabawach sportowych, po czym delektowały się kiełbaską z ogniska.

          • Klasa 0 „b” w „Laboratorium przyszłości”

          • Klasa 0 „b” w „Laboratorium przyszłości” - klasopracowni na terenie naszej szkoły, która jest idealnym miejscem do przeprowadzenia eksperymentów i obserwacji. My dziś „pod lupę” wzięliśmy plasty miodu oraz węzę ktora jest podstawa każdej pszczelej ramki. Zajęcia zakończyły się eksperymentami z wodą - to była ta cześć zajęć na którą dzieci czekały najbardziej.

          • Dzień Osób z Zespołem Downa

          • Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa. 21 marca wszyscy dołączamy do Zespołu Kolorowych Skarpetek i wspieramy osoby chorujące na trisomię. Ta akcja ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genetyczną.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca 2023r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu uczniowie klas 0-3 wspólnie z nauczycielami ozdabiali klasy w wiosenne dekoracje, układali hasła na transparent oraz ubrali się na wcześniej wylosowany kolor.

            Wyjście na spacer rozpoczęliśmy od wspólnego, grupowego zdjęcia. Po powrocie ze spaceru  wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie przygotowane były różne atrakcje plenerowe, np. chusta animacyjna, ogromna gra planszowa „Segregowanie śmieci” , skakanki, bańki mydlane, piłka nożna, rzuty woreczkami do celu, papierowe samolociki. Najwięcej radości dzieciom sprawiły bańki mydlane. Po „sportowych emocjach”, dzieci wróciły do klas, gdzie malowały wiosnę, rozwiązywały krzyżówki, kolorowały obrazki o tematyce wiosennej. Na koniec komisja w składzie Pani Jolanta Mulewska, Pani Izabela Dzikońska oraz Pani Małgorzata Wielgat oceniły wystrój klas, wykonanie transparentu oraz przebranie na kolor. Dyplomy otrzymały:

            I miejsce 0b - wychowawca Pani Monika Sobolewska

            II miejsce 0c – wychowawca Pani Kamila Dzierżyk

            III miejsce 0a – wychowawca Pani Agnieszka Łask

            Klasy otrzymały również nagrody w postaci voucherów, dyplomów, gier planszowych, puzzli oraz kilku drobnych upominków.

                         Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom za udział i dobrą zabawę tego dnia.

             

                                                                                                 Jacek Supronowicz

                                                                                                 Izabela Dzikońska

                                                                                                 Monika Sobolewska

                                                                                                 Urszula Łask

             

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Czy w szkole można się czuć jak w domu? W naszej można. 21 marca 2023r. uczniowie świętowali powitanie wiosny na wiele ciekawych sposobów. Samorząd Uczniowski zorganizował tego dnia "Dzień bez plecaka", ale też "Dzień piżamy". Wyobraźnia uczniów nie zna granic, wobec tego na korytarzach było koloworo, wesoło i zabawnie. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i pomysłowość.

            Opiekun SU, Urszula Łask

          • Dzień Kobiet

          • 8 marca 2023r. świętowaliśmy Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski przygotwał słodką niespodziankę dla wszystkich kobiet i dziewcząt należących do naszej społeczności szkolnej. Przedstawiciele klasy VII zanieśli życzenia i słodkości wszystkim obecnym paniom – kadrze pedagogicznej, pracownikom obsługi i kuchni oraz paniom pracującym w Zespole Obsługi Szkół. Dziewczęta z każdej klasy otrzymały pamiątkowy dyplom z życzeniami i podziękowaniami za swój wkład w upiększanie naszej szkolnej codzienności. Opiekun SU, Urszula Łask

          • Wyjazd na lodowisko w Ełku

          • 6 marca 2023 r. uczniowie klasy 4a, 4b i 3a, wraz ze swoimi wychowawcami p. E. Krysztofik, p. Agnieszką Gryniewicz i p. Jackiem Supronowiczem, uczestniczyli w wyjeździe do kina na film „Asteriks i Obeliks – Imperium smoka”.  Była to kolejna część przygód znanych, dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie. Film był też ciekawą podróżą w czasie, po trzech kontynentach i cywilizacjach. Dostarczył niemałą dawkę śmiechu i humoru.

             Kolejnym punktem wyjazdu było lodowisko, na którym jedni szlifowali swoje umiejętności łyżwiarskie, a inni stawiali pierwsze kroki na łyżwach. Ruch i dobra zabawa, niekiedy zakończona twardym lądowaniem na tafli lodowiska, wszystkim poprawiła humory.  Pamiątką po tak atrakcyjnie spędzonym dniu pozostaną zdjęcia, które wykonywali opiekunowie. 

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

          • Dzień Języka Ojczystego to doskonała okazja do zgłębiania wiedzy o języku polskim oraz doskonalenia umiejętności językowych. W tym roku uczniowie klas V, VI i VIIa na lekcjach języka polskiego wzięli udział w turnieju klasowym. Podzieleni na grupy rywalizowali między sobą, rozwiązując zadania związane z ortografią, gramatyką, znajomością alfabetu i  związków frazeologicznych. Na korytarzu szkolnym pojawiła się także gazetka, na której umieszczone zostały ciekawostki dotyczące naszego języka ojczystego. Nie zabrakło również kącika z łamańcami językowymi.

                        Ten dzień pokazał, że chociaż nasz język nie należy do łatwych, to można nim się świetnie bawić. Na pewno w przyszłym roku znowu będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie
        • 87 629-88-34
        • ul. Kajki 1 Poland
        • Andrzej Pieńczykowski
        • Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony podmiotowej WWW Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony podmiotowej WWW Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kalinowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie. Data publikacji strony internetowej: 2018-08-25. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-11-04. [Więcej...] Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej: • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, • część plików nie jest dostępnych cyfrowo, • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów, Wyłączenia: • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności, • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej Oświadczenie sporządzono dnia: 2019-11-04. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Informacje zwrotne i dane kontaktowe W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Andrzej Pieńczykowski – spkalinowo@poczta.onet.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (87) 629 88 34. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich. Dostępność architektoniczna 1. Budynek: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w KAlinowie, ul. Kajki 1, 19-314 Kalinowo Do budynku prowadzą 2 wejścia (1 od strony ul. Kajki, 2 od ul. Szkolnej). Do wejść prowadzą: schody oraz podjazd dla wózków, znajdujący się przy schodach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze. W budynku jest toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoby deklarujące potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego proszone są o zgłoszenie tego faktu korzystając z dostępnych środków komunikacji (e-mail: spkalinowo@poczta.onet.pl, tel: 87/629 88 34. Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, chęć skorzystania z takiej formy pomocy należy zgłosić co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Po dokonaniu zgłoszenia Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kalinowie zapewni obsługę osoby komunikującej się językiem migowym, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest bezpłatna.
      • Logowanie