• Zajęcia otwarte w klasie 0a

          • 26 kwietnia w Laboratorium Przyszłości dobyły się zajęcia otwarte dla Rodziców o temacie: Zabawy stymulujące zmysł dotyku, smaku i węchu. Dzieci rozróżniały i klasyfikowały owoce i warzywa, kroiły, po czym z zasłoniętymi oczyma dotykały świeżych produktów, wąchały i kosztowały. Do zabawy dołączyli też Rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele. Na koniec uczniowie delektowali się goframi oraz napojami z lodem. Zaangażowanie Rodziców w tym dniu była bardzo duża, za co serdecznie dziękujemy.

            Agnieszka Łask, Dorota Kisielewska

          • Konkurs plastyczny

          • 2 kwietnia 2023r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII brali udział w konkursie plastycznym „Z ekologią za pan brat”. Konkurs miał na celu między innymi: kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznej, tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, wszkole i najbliższym otoczeniu oraz uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego wynikających z działalności człowieka. W czasie zajęć z wychowawcą uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia, kształtowanie postaw ekologicznych, uwrażliwianie na los zwierząt oraz ochronę przyrody. Komisja konkursowa miała niełatwe zdanie, gdyż wszystkie prace były przygotowane starannie i pięknie oddawały ideę Dnia Ziemi. Po długiej naradzie zwycięzcami konkursu zostali:

            I miejsce – klasa IVa,

            II miejsce – klasa V i klasa VIIa

            III miejsce klasa – VIIb

            Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy IVb i VIIIa.

              Wręczenie nagród odbędzie się w piątek 28 kwietnia podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. Wszystkie prace zdobią już szkolny korytarz. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ich na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Szkolnej. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i wszystkim uczniom za zaangażowanie i nieoceniony wkład pracy.

            U. Łask, B. Jankowska-Kasprzyk

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 21 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie z klas 0 - III prezentowali jedno z polskich miast, a wśród wybranych znalazły się: - Suwałki ze znanym ,, Mrowiskiem", - Grajewo z pysznymi jogurtami, - Augustów ze słynną wodą Augustowianką oraz miodem, - Kraków z pachnącymi rogalami, - Białystok z wyśmienitym sękaczem, - Toruń z tradycyjnymi pierniczkami, - Gdańsk i tu cytat Komisji smakowej z ...rybą z wody". Powołana została Komisja smakowa w składzie uczniowskim - jeden przedstawiciel z każdej klasy. Zadaniem jej było skosztowanie każdego dania. Najbardziej smakowały pierniczki, jednak po dłuższej naradzie okazało się, że każdy przysmak był inny ale pyszny, przy czym poznaliśmy nowe smaki rozpoznane przez komisję, na przykład smak mrowiskowy, sękaczowy czy miodowy. Każda klasa za wspólną zabawę otrzymała Dyplom Przyjaciela Ziemi. Święto to pozwoliło nam cieszyć się polskimi smakołykami oraz bliżej poznać nasze miasta. Klasy III w wesoły sposób zaprezentowały cztery żywioły. Dziękujemy serdecznie zaangażowanym Rodzicom, nauczycielom i uczniom za uświetnienie tego wydarzenia, piękne prezentacje, stroje które możemy obejrzeć w fotorelacji.

            Organizatorzy

          • Konkurs „ŚWIAT NA NIEBIESKO”

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym  „ŚWIAT NA NIEBIESKO” zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Pisanicy.

            Głównym celem konkursu było:

            -przybliżenie dzieciom/uczniom problematyki autyzmu oraz kształtowanie postaw

            zrozumienia i tolerancji wobec osób z autyzmem,

            -rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci/uczniów,

            -kształtowanie u dzieci/uczniów twórczego myślenia i umiejętności wyrażania

            własnych uczuć i emocji,

            -integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

            Oto nagrodzeni:

            I miejsce Mia Gasperaniec 0c

            I miejsce Borys Kasprzyk IIa

            I miejsce Bartosz Pisarewicz  IVa

            II miejsce Alex Gasperaniec Ia

            II miejsce Wiktoria Koncewicz VIIa

            III miejsce Rafał Rak 0a

            III miejsce Szymon Mieloch Ia

            Wyróżnienie

            Aleksander Mieloch 0c

            Izabela Skowrońska 0a

            Maja Markowska IVb

            Dyplomy za udział otrzymali: Anita Kacprzyk Ia, Nikodem Duba IIa, Kacper Wierzbicki IIa, Andżelika Wierciszewska IIa, Zuzanna Chodorowska IIIa.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Jak co roku, 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego celem jest podniesienie społecznej świadomości na temat autyzmu. Jest to również okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na potrzebę działania na rzecz osób dotkniętych autyzmem oraz ich problemy.

            Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu objawiające się problemami z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.

            Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Dlatego uczniowie naszej szkoły – 3 kwietnia przyszli ubrani właśnie w ten kolor.

            Nauczyciele, aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób
            z autyzmem, przeprowadzili szereg działań mających na celu propagowanie wiedzy na ten temat i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

            Wspólnie daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.

                                                                                                           J. Pawłowska, K.Dzierżyk

          • Wycieczka do Giżycka

          • Dnia 4 kwietnia klasy 0a, Ob, IIa były na wycieczce w Gwarku na warsztatach ,, Pogoń za wielkanocnym zajacem". Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach, między innymi: - porozumiewanie się językiem migowym z zającem, - w grze zadaniowej wiosna/zima, - w zabawie manualnej z drucikami kreatywnymi, - w zabawie matematycznej pt. ,, Kurnik", - w pieczeniu wielkanocnych ciasteczek. Podczas warsztatów dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Pobyt w Gwarku wprowadził nas wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

          • Szkolny Turniej Gry w Warcaby

          • Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych  wśród dzieci. To również gra edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.

            Młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję  sprawdzić swoje umiejętności w  Szkolnym Turnieju Gry w Warcaby, który został rozegrany w marcu. Do turnieju zgłosiło się 33  uczniów z klas 0-III. Po dość długich zmaganiach wyłoniono najlepszych warcabistów w kategorii kl.0 oraz kl. I-III. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące miejsca:

            kategoria kl.0

            I miejsce – Natalia Breczko 0a

            II miejsce – Maja Chodorowska 0a

            III miejsce –  Kacper Siemion 0a

            kategoria kl. I-III

            I miejsce – Julia Kłoczko IIIa

            II miejsce – Olaf Grochowski IIIb

            III miejsce –  Szymon Orzechowski IIb

            Pomysł turnieju podobał się zarówno uczestnikom, jak i kibicującym. Turniej przebiegał
            w miłej i przyjaznej atmosferze.  Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Wielu uczniów już zgłosiło chęć udziału w kolejnym takim przedsięwzięciu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu.

            A. Filutowska, J. Supronowicz

          • Zajęcia w klasie I

          • W ramach współpracy z W-M ODN w Olsztynie konsultanci poprowadzili zajęcia otwarte w kl. I i III a pt. : „Moja mała ojczyzna- Zwyczaje wielkanocne”- p. Marta Rózio oraz „Co kryją stare strychy i piwnice?” - p. Jacek Rutkowski.

            A. Filutowska

          • Opłaty stołówkowe

          • Płatność za usługi stołówkowe (obiady) w miesiącu maj wynosi:

            15 dni x 7,50 zł = 112,50 zł

            Proszę o terminowe dokonywanie opłat do 20 kwietnia.

          • W pogoni za Wielkanocnym Zającem – wycieczka do Gwarka/koło Giżycka.

          • W dniu 30.03.2023 r. klasa 1 i grupa przedszkolna 0 c wraz z paniami wyruszyły na wycieczkę autokarową do miejscowości Piękna Góra, do Ośrodka  Centrum Aktywnego Wypoczynku ,,Gwarek”. Celem naszej wyprawy były poszukiwania Wielkanocnego Zajączka.  Już u progu ośrodka czekał na nas niesamowicie śmieszny Kurczak- Przewodnik, który zabrał nas w fantastyczną, wielkanocną podróż.

            Wszystkie zajęcia miały charakter edukacyjno-rozrywkowy, rozwijając w ten sposób
            u dzieci znajomość zwyczajów związanych z Wielkanocą, przenosząc  je w ten magiczny, świąteczny czas.

            Program był bardzo ciekawy i obfitował w różnorodne zajęcia. Dzieci nie tylko aktywnie spędziły czas na dmuchańcach, ale również szukały oznak wiosny i pożegnały się z zimą na kolejny rok. Uczestniczyły w zajęciach plastyczno – technicznych, jak również wykonywały ćwiczenia gimnastyczne i wykazywały się zwinnością w tunelu z laserami. Odpowiadały na pytania związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

            Mimo tych wszystkich atrakcji, dzieci cały czas wypatrywały ukrywającego się Zajączka. Nasi mali detektywi wytropili Wielkanocnego Zajączka, który schował się w ogródku obok swojej chatki. Radosnym uściskom, zdjęciom  z Zajączkiem nie było końca. …Taka przygoda i zabawa na pewno pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

            A. Filutowska, K. Dzierżyk

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie
        • 87 629-88-34
        • ul. Kajki 1 Poland
        • Andrzej Pieńczykowski
        • Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony podmiotowej WWW Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony podmiotowej WWW Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kalinowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie. Data publikacji strony internetowej: 2018-08-25. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-11-04. [Więcej...] Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej: • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, • część plików nie jest dostępnych cyfrowo, • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów, Wyłączenia: • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności, • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej Oświadczenie sporządzono dnia: 2019-11-04. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Informacje zwrotne i dane kontaktowe W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Andrzej Pieńczykowski – spkalinowo@poczta.onet.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (87) 629 88 34. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich. Dostępność architektoniczna 1. Budynek: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w KAlinowie, ul. Kajki 1, 19-314 Kalinowo Do budynku prowadzą 2 wejścia (1 od strony ul. Kajki, 2 od ul. Szkolnej). Do wejść prowadzą: schody oraz podjazd dla wózków, znajdujący się przy schodach. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze. W budynku jest toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoby deklarujące potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego proszone są o zgłoszenie tego faktu korzystając z dostępnych środków komunikacji (e-mail: spkalinowo@poczta.onet.pl, tel: 87/629 88 34. Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, chęć skorzystania z takiej formy pomocy należy zgłosić co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Po dokonaniu zgłoszenia Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kalinowie zapewni obsługę osoby komunikującej się językiem migowym, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest bezpłatna.
      • Logowanie